BURJ AL ARAB

Hotel ve tvaru plachetnice, který se prezentuje sedmi hvězdičkami a označením nejluxusnější hotel světa, není třeba představovat. Postaven byl na uměle vybudovaném ostrůvku na pláži Jumeirah v Dubaji v blízkosti dalších uměle vytvořených ostrovů ve tvaru palem a souostroví připomínající státy světa. S pevninou je spojen cca 280 metrů dlouhým mostem, můžete si přiobjednat transfer z letiště limuzínou Rolls Royce nebo BMW.
V hotelu nenajdete klasické pokoje. To nejskromnější, kde vás mohou ubytovat, jsou dvoupodlažní suity o rozloze 170 m2, které se skládají z obývacího pokoje, pracovny, ložnice a koupelny. Každé patro má svou vlastní recepci a komorníka, který se stará o pohodlí hostů a donese jim třeba i snídani na pokoj. Všechny pokoje jsou velmi luxusně vybaveny, použity jsou nejlepší materiály. Na někoho může zařízení pokojů působit až kýčovitě, ale to je věc vkusu. Vše co se zdá zlaté je opravdu pozlaceno, včetně třeba kohoutků v koupelně. K běžnému vybavení patří i počítač iMac s neomezeným přístupem k internetu, tiskárna, fax, několik telefonů na pokoji, plazmová satelitní televize, DVD, dálkové otevírání dveří, jacuzzi v koupelně. Pokud na vás někdo zazvoní, automaticky se zapne televize a na obrazovce vidíte, kdo stojí za dveřmi.
Veškerý personál se snaží hostům vyjít maximálně vstříc a splnit každé přání ještě než jej vysloví. Pokud zrovna během pobytu máte narozeniny nebo jste třeba na svatební cestě, není vyloučené, že od hotelu obdržíte dort a nějaké překvapení.
Jídlo podávané v hotelu je zážitek, na výběr je několik restaurací. Hosté se nejčastěji zmiňují o restauraci Al Mahara, jejíž součástí je obrovské akvárium s hektolitry mořské vody v útesy a pestrým podmořským životem. Další známou je Al Muntaha ve výšce 200 metrů nad Perským zálivem. Chválí si také bar Skyview. Ceny samozřejmě odpovídají úrovni hotelu a jsou hodně, opravdu hodně vysoké.
Hotel má svůj vlastní úsek pláže na Jumeirah Beach, můžete tam dojít pěšky nebo vás odveze hotelový vláček. Také tady funguje pozorný personál. V hotelu jsou dva bazény a mnoho dalšího vybavení. Hosté mají automaticky neomezený vstup do nedalekého aquaparku Wild Wadi.
Pro každého, kdo hotel navštívil, je to neopakovatelný zážitek na který budou dlouho vzpomínat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>